Prihlasovanie na IX. Rally Lubeník čoskoro končí!

 

Posledné tri dni zostávajú do uzávierky prihlášok na deviaty ročník Rally Lubeník. Zoznam prihlásených aktuálne obsahuje 39 súťažných posádok.

 

 

Súťažné posádky Majstrovstiev Slovenska v rally a Slovenského rally pohára čaká už čoskoro obľúbená Rally Lubeník. Jej 9. ročník naplánovali organizátori presne na 14.- 15. júla a ako zosumarizoval aj riaditeľ súťaže, Marek Podobník, ostáva dotiahnuť už len posledné detaily a tešiť sa na samotnú súťaž. „Máme schválenú trať a všetky dokumenty sú pripravené do tlače. Dokončujeme bezpečnostný plán a čakáme na ďalšie prihlášky posádok“.

 

IX. Rally Lubeník by mala priniesť ďalšie zaujímavé súboje o body v celoročnom hodnotení šampionátu i rally pohára. V priebežnom zozname prihlásených nájdeme slovenské, české, poľské a maďarské dvojice. Nechýbajú v ňom takmer všetky vedúce posádky jednotlivých tried a ani minuloročná víťazná posádka v zložení Pavel Valoušek – Veronika Havelková. Dvojica v tomto roku štartuje za slovenský Icari Rally Team na vozidle Ford Fiesta R5 a po výborných výsledkoch na nedávnej Agrotec Petronas Syntium Rally sa nachádza na priebežnom prvom mieste absolútneho poradia Majstrovstiev Slovenska. Medzi prihlásenými nájdeme aj ich najväčších súperov – Martina Kočiho s Filipom Schovánkom a Grzegorza Grzyba s Jakubom Wróbelom, obe posádky na Škode Fabia R5. Na podobnom vozidle nechýbajú ani Igor Drotár s Tomášom Plachým. Na Fordoch Fiesta R5 zaradených rovnako do triedy 2 sa predstavia Vlasto Majerčák s Michaelou Vejačkovou, Tomáš Kukučka s Petrom Vejačkom a Vlado Hanuš s Milanom Timkom. Ďalšou najobsadenejšou triedou sú zatiaľ „päťky“, kde nájdeme osem posádok a po nej „trojky“ a „šestky“ s piatimi posádkami. Do Slovenského rally pohára sa zatiaľ prihlásilo sedem dvojíc.

 

Veríme, že zoznam sa ešte naplní ďalšími známymi i menej známymi menami a zaujímavými vozidlami. Pripomíname, že uzávierka prihlášok je už v utorok 4. júla! Všetky dôležité dokumenty, ku ktorým sa už pridala aj oficiálna mapa trate, sú zverejnené na webstránke obeclubenik.sk/rallylubenik.

 

Priebežný zoznam prihlásených

 

Zdenka Tamášová

Tlačový tajomník IX. Rally Lubeník

Tlačový tajomník IX. Rally Lubeník

Plagát

 
 
 
 
 
 
 

Facebook

BBSK

 
 
 
Scroll to top