Pred poslednou sekciou sa do vedenia dostali Valoušek s Havelkovou

 

Po šiestich rýchlostných skúškach sa poradie na prvých priečkach zmenilo. Môže za to zmena počasia, ale aj defekt Martina Kočiho.

 

Pred poslednou sekciou sa do vedenia IX. Rally Lubeník dostali Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou, ktorí vyhrali rýchlostné skúšky číslo 5 a 6. Na štvorke s mokrým povrchom boli najrýchlejší Martin Koči s Filipom Schovánkom, ktorí na prvé miesto strácajú 1,5 sekundy, čo predpokladá napínavé súboje až do záveru súťaže. Došlo aj k výmene posádok na treťom a štvrtom mieste, keď sa Jaro s Erikom Melichárkovci prepadli pod stupne víťazov za Vlasta Majerčáka s Michaelou Vejačkovou. Náročné podmienky na mokrej trati skvele zvládli Igor Drotár s Tomášom Plachým, ktorí na oboch mokrých skúškach (RS Hlinka a RS Rákoš) dosiahli výborné štvrté miesto.

 

Poradie sa menilo aj v triede 3, kde sa na chvíľu do vedenia dostali Richard Pravda s Ondřejom Krajčom, ale Peter Gavlák s Emilom Horniačkom im dopriali len krátkodobú radosť a rýchlo sa vrátilo na najvyšší stupienok. V tejto triede budeme tiež ešte očakávať zaujímavé súboje, lebo rozdiely medzi posádkami sú naozaj malé. V triede 6 sa podarilo jedno víťazstvo v RS uchmatnúť Tomášovi Vráblovi s Marcelom Hrankom, avšak na ceste za pekným umiestnením ich zastavila technická porucha. Vedúca pozícia naďalej patrí Martinovi Kysuckému s Pavlom Kušnierom.

 

V Slovenskom rally pohári sa vo vedení vystriedali zatiaľ dve posádky a to Roland Pecúch s Viktóriou Dudášovou na Lade 2107 a Igor Plichta s Michalom Svatom na Citroene Saxo. Či vyhrá niektorá z týchto dvoch dvojíc alebo to budú napokon Tomáš Polovka s Danielom Turcsányim, sa dozvieme už čoskoro.

 

Súťažné posádky sú momentálne v preskupení, odkiaľ putujú do servisu a na štart posledných troch rýchlostných skúšok. Na cieľovej rampe ich budeme očakávať po 17. hodine.

 

Zdenka Tamášová

Tlačový tajomník IX. Rally Lubeník

Plagát

 
 
 
 
 
 
 

Facebook

BBSK

 
 
 
Scroll to top