Po prvej sekcii Rally Lubeník vo vedení Koči so Schovánkom

 

Prvá sekcia na IX. Rally Lubeník je šťastne za nami. Do preskupenia dorazilo 33 posádok z 40 odštartovaných. Tesne pred štartom odstúpili zo Slovenského rally pohára pre technickú poruchu Michal Valluš s Jozefom Vallušom.

 

Za nami sú prvé tri rýchlostné skúšky prvej sekcie na Rally Lubeník. Slnečné počasie pomaly vystriedalo zamračené, až pred štvrtou rýchlostnou skúškou začalo silno pršať. Ešte na suchej trati odstúpilo z pretekov sedem posádok. Prvou z nich boli Miloslav Majerčák s Nikolou Zemanovou na Peugeote 208 R2, ktorí krátko po štarte prvej skúšky havarovali. Posádka bola prevezená do nemocnice. Havarovali aj Lukáš Matěna s Lukášom Hlaváčom a tiež Michaela Debnárová s Luciou Laurincovou. Pre technické poruchy sa súťažou už rozlúčili Marek Špavelko s Gabikou Szenderákovou, Rafal Pochlopien s Bartolomejom Wartrobom, Ján Laurinc s Petrom Těšinským a Grzegorz Grzyb s Jakubom Wrobelom.

 

V priebežnom hodnotení si prvé miesto držia Martin Koči s Filipom Schovánkom na Škode Fabia R5 a to s náskokom 5,4 sekundy pred Pavlom Valouškom s Veronikou Havelkovou na Forde Fiesta R5. Tretie miesto v priebežnom poradí patrí bratom Melichárkovcom na Forde Fiesta RS WRC.

 

Vyjadrenia vedúcich jazdcov po RS3:

Pavel Valoušek: Pre nás všetko v poriadku, zatiaľ skúšame nový motor, lebo sme pred súťažou neurobili ani meter. Prvé dve-tri rýchlostky sú pre mňa vždy taký test. Za Martinom sme zatiaľ druhí, idú sa ešte dve sekcie, takže skúsime zrýchliť, ale uvidíme čo spraví počasie. Chvalová je nádherná rýchlostka, aj keď mali sme tam jeden moment, ktorý našťastie dopadol dobre.

 

Martin Koči: Zatiaľ sa nám ide výborne. Sme na vedúcej pozícii. Podmienky boli super, aj keď na tretej skúške bolo veľa štrku a keď začne pršať, tak sa to bude ešte zhoršovať.

 

Jaroslav Melichárek: Začali sme dobre, aj keď na jednotke sme nechali pár sekúnd na štarte. Na Chvalovej nefunguje podvozok, takže som mal problém dostať auto do cieľa a stratili sme tam pár sekúnd. Skúsime s tým v servise niečo spraviť. Mám radosť, že ideme znovu na WRC-čku.

 

Zdenka Tamášová

Tlačový tajomník IX. Rally Lubeník

Plagát

 
 
 
 
 
 
 

Facebook

BBSK

 
 
 
Scroll to top